Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

İzmir Çıkışlı Balkanlar Turu 11 - 18 Haziran

SON KAYIT 17 MAYIS !


VİZESİZ PROGRAM !

 

SUNEXPRESS HAVAYOLLARI İLE !

ÜSKÜP'E UÇMA AYRICALIĞI !

8 GÜN-7 GECE KONAKLAMA !

 

12 ADET TUR + 6 AKŞAM YEMEĞİ

(BİR ADEDİ BALKAN GECELİ) DAHİL

EKSTRA TUR YOK !

 

5 ÜLKELi ViZESiZ “KALİTELİ” BALKANLAR

K.MAKEDONYA-SIRBiSTAN-KARADAĞ-BOSNA HERSEK-ARNAVUTLUK

BELGRAD-SARAYBOSNA-MOSTAR-BLAGAJ-POÇiTEL-PERAST-BUDVA-KOTOR-ÜSKÜP

TiRAN-OHRiD-RESNE-MANASTIR-MATKA KANYONU; TAMAMI DAHİL 

 

 İZMİR’DEN İZMİR’E, ÜSKÜP GİDİŞ, ÜSKÜP DÖNÜŞ AKTARMASIZ DİREKT UÇUŞLAR !

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir
Tur Hareket Tarihleri:
11 Haziran

Tur Fiyatları

  Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk YatakÇocuk
  11.06.20244* OtellerdeSorunuz769,00 €934,00 €769,00 €0 - 2 Yaş 100,00 €
  2 - 12 Yaş 749,00 €

Tur Programı

 • 1. Gün

  1. GÜN SALI İZMİR - ÜSKÜP

   

  Salı akşamı saat 23:00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR terminalinde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra Sunexpress Havayolları’na ait XQ896 sefer sayılı uçağımız ile 01:35'de AKTARMASIZ DİREKT Üsküp’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 01:59'da varışımızı takiben otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Üsküp’deki otelimizde.

 • 2. Gün

  2. GÜN ÇARŞAMBA ÜSKÜP-(BİTOLA / MANASTIR - RESNE) - OHRİD

   

  Sabah kahvaltımızı takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Üsküp şehir turumuz. Üsküp Kalesi, Makedonya Meydanı, Vardar Nehri üzerindeki tarihi Taş Köprü, Kapı Han, Sulu Han, Kurşunlu Han, Çifte Hamam, Davut Paşa Hamamı, Sultan Murat Camii, Tarihi Saat Kulesi, İsakiye Alaca Camii, Gazi İsabey Camii ve tarihi çınar, Murat Paşa Camii, Eski Tren Garı ve Eski Çarşı şehir turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Ata'mızın izlerini bulacağımız turumuz için Resne - Bitola / Manastır'a hareket ediyoruz. Bu turumuzda ilk durağımız Resne'de; İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri olan Resne'li Niyazi Bey'in evi ve yaptırdığı Saray Binası'nda fotoğraf molası veriyoruz. Ardından yolumuza devam ediyor ve Manastır'a ulaşıyoruz. Makedoncada da Manastır anlamına gelen 'Bitola' adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi ve içindeki Atatürk Müzesi, Haydar Kadı Camii, Mehmet Ağa Camii, Bedesten, Eski Çarşı, Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Manastır turumuz sonrasında bu kez Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben akşam yemeği, otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  3. GÜN PERŞEMBE OHRİD


  Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Osmanlı'nın Balkanlar'daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid'de şehir turumuz. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma antik tiyatro, Aziz Panteleymon Kilisesi (aşağıdan) görülecek yerler arasındadır.

 • 4. Gün

  4.GÜN CUMA OHRİD - TİRAN - İŞKODRA


  Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Tiran turu için Arnavutluk'a doğru yola çıkıyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varıyoruz. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tiran turumuzu takiben yolumuza devam ediyoruz. İşkodra’ya varışımızı takiben Restoranda veya otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklama İşkodra yakınlarındaki otelimizde.

 • 5. Gün

  5.GÜN CUMARTESİ İŞKODRA - ( PERAST - KOTOR - BUDVA) - MOSTAR


  Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Perast - Kotor - Budva turumuz için Karadağ sahillerine doğru yol alıyoruz. İlk durağımız olan muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva'da yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi ve kaleyi gezeceğiz. Ardından bu kez Kotor'dayız. Tarih boyunca korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen ve böylece ekonomisini İtalyan devletleri ile yaptığı ticarete dayandırmış Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Tarih ve doğası ile turistik bir cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor turumuzu takiben körfezin nefes kesen manzaraları eşliğinde yolumuza devam ediyoruz. Son durağımız Perast’tayız. Kıyıya yaklaşık 1 mil uzaklıktaki 2 küçük ada, Perast'ın tarihi taş evlerine bakar. İki adanın birisinde tarihi Kilise, diğerinde Manastır bulunur. Kısa bir fotoğraf molasının ardından Perast'ın doyumsuz manzarasını geride bırakıp yolumuza devam ediyoruz. Günün sonunda akşam yemeğinin ardından konaklama Mostar / Blagaj yakınlarındaki otelimizde.

 • 6. Gün

  6. GÜN PAZAR MOSTAR (BLAGAJ ) - SARAYBOSNA

  Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Mostar turumuz. 1992 savaşında yıkılan köprüsüyle anılan Mostar 600 yıllık geçmişe sahip. Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehridir Mostar. Şehri tanıtan yürüyüş turumuzdaki ilk durağımız, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü. Ardından Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii ve Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Blagaj turumuz. Blagaj, Bosna'nın içinden de geçen “Neretva” nehrinin doğduğu yer. Blagaj'ı önemli kılan ise hemen su kaynağının bulunduğu mağaranın yanı başında bulunan “Blagaj Tekkesi”. Bölge 1465'de Osmanlıların eline geçtiği dönemde kurulan bu Bektaşi Tekkesi, bölgenin yerel halkı olan Boşnakların hızla Müslümanlığı seçmesinde büyük rol oynadı. Blagaj Tekkesi'nin bir de çok önemli kahramanı var: Sarı Saltuk... Sarı Saltuk, Fatih Sultan Mehmet'in oğlu Cem Sultan'ın himayesinde derlenen ve 'Saltukname' adıyla da bilinen halk efsanesinin kahramanı... Anadolu'nun ve Rumeli'nin fethi sırasında önemli rol oynayan, efsaneleştirilmiş bir Bektaşi babası... Güçlü, korkusuz, ama bir o kadar da bağışlayıcı ve hakkaniyetli bir kahraman olan Sarı Saltuk, bu özellikleriyle birçok coğrafyada halkın sevgilisi olmuş. Hatta sadece Müslümanlar için değil Hıristiyanlar için de önemli bir kahraman. Bu yüzden Blagaj Tekkesini her dinden yüz binlerce kişi ziyaret ediyor. Blagaj'ın muhteşem doğasını ve Blagaj Tekkesinin efsanelerini arkamızda bırakıp Saraybosna’ya hareket ediyor ve varışımızı takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Saraybosna şehir turumuz. Şehir iki asır boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya - Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuştur. 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış olsa da kent halen güzelliğini büyük ölçüde korumaktadır. Saraybosna'da yapacağımız panoramik şehir turumuzda meşhur Baş Çarşı, tarihi Osmanlı hanı; Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin Avusturya - Macaristan yönetimi altında kaldığı dönemde yapılan batı tarzı binalarını görebileceğiniz Ferhadiye Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu takiben otelimize yerleşiyoruz. Restoranda veya otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  7. GÜN PAZARTESİ SARAYBASNA-BELGRAD


  Sabah kahvaltımızı takiben Belgrad’ a yolculuk. Varışımızı takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Belgrad şehir turumuz. Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan şehir turu esnasında görülecek yerler arasındadır. Şehirdeki kapsamlı gezimizin ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Belgrad yakınlarındaki otelimizde.

 • 8. Gün

  8. GÜN SALI BELGRAD - ÜSKÜP (MATKA KANYONU) - İZMİR


  Sabah kahvaltımızı takiben Üsküp Varışımızı takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ ’ e yolculuk. K.Makedonya'nın doğa turizmi açısından en popüler yeri olan Matka Kanyonu turu. Bu turumuzda kanyonun muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz (tekne turu ücreti dahil değildir). Gezilerimizi takiben rehberimizin belirleyeceği saatte Üsküp Havaalanı'na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra Sunexpress Havayolları’na ait, XQ 897 sefer sayılı, AKTARMASIZ DİREKT tarifeli uçuşumuz ile geceyarısı 02:50'de İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir’e varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR ve YURTDIŞINDA HAVAALANI TRANSFERLERİ
-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLERDE TOPLAM 7 GECE ODA KAHVALTI (Continental) KONAKLAMA

-TÜM ÇEVRE GEZİLERİ
-6 AKŞAM YEMEĞİ (BİR ADEDİ BALKAN GECELİ)
-LADY TRAVEL REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN) (uçuştan önce müşterimizce bankaya yatırılmalıdır)
-GİDİLECEK ÜLKELER TARAFINDAN İSTENEBİLECEK PCR, ANTİJEN V.B. TEST MASRAFLARI
-İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ

İsteğe Bağlı Ekstra Turlar

€ 300 DEĞERİNDE 12 ADET TUR + 6 AKŞAM YEMEĞİ

(BİR ADEDİ BALKAN GECELİ) FİYATA DAHİL !

{{>

Vize Bilgileri

Benzer Turlar

İzmir Çıkışlı Uçaklı Balkanlar Turu

İzmir Çıkışlı Uçaklı Baştanbaşa Balkanlar

Uçaklı 7 Gece 8 Gün
 • 25.05.2024
 • 679,00 EUR

İzmir Çıkışlı İtalya Grande Turu

İzmir'den İzmir'e Aktarmasız ve Direkt Uçuş!

Uçaklı 7 Gece 8 Gün
 • 14.07.2024
 • 1.049,00 EUR

İzmir Çıkışlı Orta Avrupa Turları

İzmir'den İzmir'e Aktarmasız ve Direkt Uçuş!

Uçaklı 7 Gece 8 Gün
 • 31.07.2024
 • 949,00 EUR

İzmir Çıkışlı İspanya & Portekiz Turu

İzmir'den Aktarmasız ve Direkt Uçuş!

Uçaklı 7 Gece 8 Gün
 • 12.07.2024
 • 1.049,00 EUR

Yorumlar