Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

İzmir Çıkışlı Kahire - Luxor - Hurghada Turu 15 - 19 Haziran

PİRAMİTLERİN ve KAHİRE'NİN BÜYÜLÜ DÜNYASI, MISIR MÜZESİ, NİL’DE GALA YEMEĞİ, KHAN EL KHALiLY,

ANTİK MISIR’IN EN BÜYÜLÜ ŞEHRİ LUXOR, KIZILDENiZ’iN MUHTEŞEM TATiL CENNETi HURGHADA BiR ARADA !

İZMİR'DEN İZMİR'E AIR CAIRO HAVAYOLLARI KALİTESİ İLE İZMİR - KAHİRE GİRİŞ,HURGHADA - İZMİR DÖNÜŞ İMKANIYLA !

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir
Tur Hareket Tarihleri:
15 Haziran

Tur Fiyatları

  Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk YatakÇocuk
  15.06.20244* OtellerdeSorunuz959,00 €1.124,00 €959,00 €0 - 2 Yaş 100,00 €
  2 - 12 Yaş 929,00 €

Tur Programı

 • 1. Gün

  15 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ İZMİR - KAHİRE

  Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece yarısını 5 saat geçerken saat 05:00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali'nde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra AIR CAIRO HAVA YOLLARI'na ait, AVL3201 sefer sayılı uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 07:15'de Kahire'ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzu takiben Kahire'ye varış. Vize ve pasaport işlemlerinin ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile rehberlerimiz eşliğinde programımıza başlıyoruz. İlk durağımız eski Şehir Merkezi, Saladin Kalesi ve Osmanlı döneminden kalma Mehmet Ali Paşa Camii. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi yerel bir restaurantta alıyoruz. Öğleden sonra yine tüm misafirlerimizin katılımı ile rehberlerimiz eşliğinde dünyanın en ünlü ve barındırdığı eserler bakımından en zengin müzelerinden biri olan Mısır Ulusal Müzesi gezimiz. Müzenin tarihi 5000 yıl önceye uzanan çok sayıda buluntuya ev sahipliği yapmaktadır. Antik Mısır ve Firavunlar tarihinin hemen her döneminden 100.000 farklı eserin sergilendiği Ulusal Müze'nin ikinci katında bulunan Yeni Krallık Dönemi Firavunu Tuthankamon'un hazinesi sizleri çok etkileyecek. Mısır Müzesi'ne yaptığımız ziyaretin ardından otelimize transfer ve yerleşme. Yerel bir restaurant veya otelde alacağımız yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

 • 2. Gün

  16 HAZİRAN 2024 PAZAR KAHİRE

  Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile rehberlerimiz eşliğinde Giza bölgelerinde yer alan piramitleri görmeye gidiyoruz. Antik dünyanın yedi harikasından ayakta kalan tek yapı Keops Piramidi'ni, Kefren ve Mikerinos'u geziyoruz. Özellikle M.Ö 2600'lü yıllarda yapımı tamamlanan, 150 m yüksekliğinde ve inşasında ortalama 2.5 ton ağırlığındaki 2.3 milyon blok kireçtaşının kullanıldığı Keops Piramidi sizleri büyüleyecek. Piramitlerin eşsiz manzarası eşliğinde kervan misali develerle gezinti yapma ve fotoğraf çektirme imkanı bulacağınız gezimizin ardından Sfenksi ziyaret edeceğiz. Heykel 14.yy da Memluklar tarafından top bataryalarının talim hedefi olarak kullanıldığı için üstünde kalıcı zararlar oluşmuştur. Günümüzde hala nasıl restore edileceği oldukça büyük bir tartışma konusudur. Büyük Giza Sfenksi M.Ö. 2520`de Keops'un oğlu Kefren'in mimarları tarafından onun adına yapılan bir mezar kompleksi amacıyla yontulmuş dev bir kaya parçasıdır. Dünyanın tanrısı olan firavunun en güçlü hayvanlardan biri olan aslan ile birleştirilmesi firavunun gücünü simgeliyordu. Heykelin güneş ile olan ilgisi de kuşku götürmez bir gerçek çünkü sfenks güneşin simgesi olan Horus'la özdeştirilmiştir. 54 m uzunluğunda 20 m yüksekliğinde, batı - doğu yönünde uzanan büyük Sphinxs, Nil Nehri'ne bakıyor ve nehir yoluyla gelenleri karşılıyordu. Öğle yemeğimizin ardından tüm misafirlerimiz ve rehberlerimiz ile Kahire'nin meşhur el işi pazarı Khan El Khalily'e gidiyoruz. Küçük süslemeli dükkanlarda antika ve süs eşyalarından, ahşap oymalarına, halıya ve ev gereçlerine kadar her şeyin satıldığı bu pazarda alışveriş yapmanın Mısır'ın bütün ziyaretçileri için vazgeçilmez olduğunu hatırlayarak alışveriş için serbest zaman. Alışveriş sırasında pazarlık yapmayı unutmayın sakın! Ayrıca çarşıdaki otantik kafelerde Mısır'a özgü naneli çay ya da diğer sıcak ve soğuk içecekleri yudumlayıp bu büyülü ortama ortak olmanızı tavsiye ederiz. Turlarımızın ardından akşam tüm misafirlerimiz ile birlikte Nil'in Büyülü Dünyasında, Nil üzerindeki gemimizde GALA YEMEĞİ ve EĞLENCE PROGRAMI. Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  17 HAZİRAN 2024 PAZARTESİ KAHİRE - HURGHADA

  Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otobüslerimiz ile Kızıldeniz'in muhteşem tatil cenneti Hurghada'ya hareket. Varış ve panoramik Hurghada turumuz. Akşam yemeği konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  18 HAZİRAN 2024 SALI HURGHADA (LUXOR)

  Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Luxor'a hareket ediyoruz. Doğu Çölü'nde yapacağımız yolculuk ile Nil Nehri Vadisi'ne ulaşıp, oradan da muhteşem Luxor şehrine varıyoruz. Varışımızın ardından rehberlerimiz eşliğinde ziyaretimize şimdiye kadar yapılmış en büyük ibadethane olan ünlü Karnak Tapınağı ile başlayacağız. Antik adı Ipet-isut, “yerlerin en kutsalı” anlamına gelen tapınak, ya da daha doğrusu “iki bin yıldan fazla bir süre önce nesilden nesile firavunlar tarafından inşa edilen tapınaklar kompleksi” ve içindeki sütunlardan oluşan büyük Hipostil Salonu sizleri büyüleyecek. Luxor'da yerel bir restaurantta alacağımız öğle yemeğinin ardından Luxor'dan Nil'in Batı Yakası'na doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Amenhotep III'ün (Memnon Heykelleri) iki devasa heykeli. Ardından Krallar Vadisi'ni geziyoruz. Krallar Vadisi'nde, firavunlar mühürlü kapıların arkasındaki kayalara oyulmuş ve değişik figürlerle süslenmiş mezarlarında sonsuz dinlenmeye çekilmişlerdir. El Deir El Bahari Bölgesi'ndeki Kraliçe Hatshepsut Tapınağı Batı Yakası'nda göreceğimiz bir diğer yer. Gezimizin ardından Hurghada’ya dönüş yolculuğu. Geceleme Hurghada’daki otelimizde.

 • 5. Gün

  19 HAZİRAN 2024 ÇARŞAMBA HURGHADA - İZMİR

  Sabah kahvaltımızın ardından SOFT HERŞEY DAHİL otelimizde deniz ve güneşin keyfini çıkartabilir, Hurghada'da alışveriş imkanı bulabilir ve rehberlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda aktivitelere katılabilirsiniz (tekne turu, Jeep safari, Bedevi gecesi v.b.) (odalarımızı öğleden önce boşaltmamız gerektiğini unutmuyoruz). Rehberlerimizin belirleyeceği saatte Hurghada Havalimanı'na hareket. Check-In işlemleri sonrası saat 21:00'de kalkacak AIR CAIRO HAVAYOLLARI'na ait AVL3200 sefer sayılı uçağımız ile AKTARMASIZ DİREKT geri dönüş yolculuğu. İzmir'e varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

-ALAN VERGİLERİ, ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI
-PROGRAMDA BELİRTİLEN TURLAR, 4 SABAH KAHVALTISI, 4 ÖĞLE YEMEĞİ ve 4 ADET AKŞAM YEMEĞİ (1 ADEDİ NİL ÜZERİNDE EĞLENCELİ) -MISIR’DA HAVALİMANLARI ve KAHİRE-HURGHADA TRANSFERLERİ
-KAHİRE’DE 2GECE ODA KAHVALTI -HURGHADA’DA 2 GECE SOFT HERŞEY DAHİL (ALKOLSÜZ) KONSEPTİNDE KONAKLAMA
-SEÇİLEN KATEGORİDE 4* OTELLER
-LADY TRAVEL REFAKATİ ve PROFESYONEL REHBERLİK

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN / uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır)
-SEYAHAT İPTAL ve SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ : € 25 (70 yaş üzeri € 50)
-İSTENEBİLECEK PCR, ANTİJEN V.B. TEST MASRAFLARI
-İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ -YEREL BAHŞİŞLER (€ 35 - TURDAN ÖNCE FİRMAMIZA ÖDENİR)

İsteğe Bağlı Ekstra Turlar

PROGRAMDA BELİRTİLEN GEZİLER, 4 ADET KAHVALTI, 5 ADET ÖĞLE YEMEĞİ ve 4 ADET AKŞAM YEMEĞİ (1 ADEDİ NİL’DE TEKNE ÜZERİNDE EĞLENCE EŞLİĞİNDE GALA YEMEĞİ ŞEKLİNDE) TAMAMI TUR ÜCRETİNE DAHİL HURGHADA’DA SOFT HERŞEY DAHİL KONSEPTİNDE KONAKLAMA !

EKSTRA KÜLTÜR TURU; LUXOR KÜLTÜR TURU (ÖĞLE YEMEKLİ) € 95.-

(DİĞER HURGHADA EĞLENCE GEZİ FİYATLARI KATILIM SAYISINA GÖRE HURGHADA'DA BELİRLENECEKTİR.)

{{>

Vize Bilgileri

Benzer Turlar

İzmir Çıkışlı Uçaklı Balkanlar Turu

İzmir Çıkışlı Uçaklı Baştanbaşa Balkanlar

Uçaklı 7 Gece 8 Gün
 • 25.05.2024
 • 679,00 EUR

İzmir Çıkışlı Balkanlar Turu 11 - 18 Haziran

İzmir Çıkışlı Uçaklı Baştanbaşa Balkanlar

Uçaklı 7 Gece 8 Gün
 • 11.06.2024
 • 769,00 EUR

İzmir Çıkışlı Orta Avrupa Turları

İzmir'den İzmir'e Aktarmasız ve Direkt Uçuş!

Uçaklı 7 Gece 8 Gün
 • 31.07.2024
 • 949,00 EUR

İzmir Çıkışlı Amalfi Sahilleri Turu 14-18 Haziran

İzmir'den İzmir'e Aktarmasız ve Direkt Uçuş!

Uçaklı 5 Gün 4 Gece
 • 14.06.2024
 • 949,00 EUR

Yorumlar