Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

İzmir Çıkışlı Fas Turu 9 - 16 Kasım

SON KAYIT 10 HAZİRAN !

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE İZMİR'DEN İZMİR'E

CASABLANCA GİDİŞ MARAKESH DÖNÜŞ !..

7 AKŞAM YEMEĞİ FİYATA DAHİL !..

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir
Tur Hareket Tarihleri:
09 Kasım

Tur Fiyatları

  Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk YatakÇocuk
  09.11.20244-3* OtellerdeSorunuz1.599,00 €1.989,00 €1.599,00 €0 - 2 Yaş 100,00 €
  2 - 12 Yaş 1.579,00 €

Tur Programı

 • 1. Gün

  1.GÜN İZMİR - İSTANBUL - İSTANBUL - CASABLANCA

  Sabah saat 07:00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı TÜRK HAVA YOLLARI İç Hatlar Kontuarı önünde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait TK 2311 sefer sayılı uçağımız ile 08:55'de İstanbul'a hareket ediyoruz. Saat 10:20'de varışımızı takiben, saat 11:40'da kalkacak TÜRK HAVA YOLLARI'na ait TK 617 sefer sayılı uçağımız ile Casablanca'ya hareket. Yaklaşık 4 saatlik bir uçuştan sonra yerel saat ile 14:30'da varışımızın ardından, pasaport ve gümrük işlemleri ve sonrasında Casablanca şehir turumuz. Yapacağımız şehir turunda 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış Casablanca; şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Casablanca’da Muhammed V. Meydanı, panoramik olarak Hasan II camii ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche göreceğimiz yerler arasındadır turumuzun ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 2. Gün

  2.GÜN CASABLANCA - RABAT - ŞAFŞAVAN

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından ülkenin başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Rabat şehri, Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Rabat Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alıyor. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkeye başkentlik yapan Rabat’ta Kasbah Oudaya, Hasan kulesi ve 5.Muhammed mozolesi ziyaretlerimizin ardından şöhreti Fas sınırlarını çoktan aşmış Mavi Şehir Şafşavan’a gidiyoruz. Labirenti andıran masmavi sokakları arasında yapacağımız yürüyüşten sonra, dileyen misafirlerimiz için alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirteceği saatte buluşmamız ardından Şafsavan’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  3.GÜN: ŞAFŞAVAN - FES

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Fes Medina’sını keşfetmeye başlıyoruz. Fes’de kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından tarihi Medina’nın labirenti andıran sokaklarında gezimizi sürdürüyoruz. Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı,Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Fes’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  4.GÜN: FES - IFRANE - MIDELT - SAHRA ÇÖLÜ

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından İfrane şehir turumuz için hareket. Atlas dağlarında bulunan İfrane, Fas’ın küçük İsviçre’si gibi, kayak merkezi ve İsviçre tarzı mimarisi ile dikkat çekici turistik bir merkezdir. Burada vereceğimiz kahve molasının ardından Atlas Dağlarının doğu yakasına Sahra çölüne doğru yolculuğumuz başlıyor. Yolumuz üzerinde bulunan Midelt kasabasında yerel bir restoranda öğle yemeği molamızın devamında muhteşem Ziz Vadisi’ni fotoğraflayarak, Merzouga çölüne ulaşıyor ve konaklama yapacağımız Erfoud bölgesindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizin ardından dinlenme. Sabaha karşı muhteşem gündoğumu için alarmlarınızı kurmayı unutmayın.

 • 5. Gün

  5.GÜN: SAHRA ÇÖLÜ - TINGHIR - OUARZAZATE

  Çöl bölgesindeki otelimizde güne çok erken saatte gün doğumunun tadını çıkararak uyanıyoruz. 4x4 araçlarımız ile çölde kum tepelerine yolculuk. Dileyen misafirlerimiz çölde deve safarisi yapabilirler. Çekeceğimiz birbirinden güzel fotoğraflar ve otele dönüp alacağımız kahvaltı sonrası Ouarzazate yolculuğumuz başlıyor. Tinghir üzeri Ouarzazate’a doğru yola çıkıyoruz. Günümüz bir yol hikâyesi kıvamında geçecek. Yol boyunca bir tarafta çöl diğer tarafta Atlas dağları yer alacak. Su kanalları, Todra vadisi, M'gouna (gül sehri) uğrayacağımız yerler arasında. Akşam üstü, birçok Hollywood filmine ev sahipliği yapmış ve Brad Pitt, Cate Blanchett, Martin Scorsese ve daha birçok Hollywood ünlüsünü misafir etmiş Ouarzazate şehrindeki otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  6.GÜN: OUARZAZATE - AIT BENHADDOU - FİLM STÜDYOLARI - MARAKEŞ

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Marakeş’e hareket. Güzergahımız üzerinde, Çağrı, Nil’in Mücevheri, Mumya, Gladyatör, Büyük İskender, Babil gibi pek çok Hollywood filminin yanı sıra son yılların televizyon fenomeni Game of Thrones için de plato olarak kullanılmış, göz alıcı Ait Benhaddou ve Hollywood film stüdyoları göreceğimiz yerler arasındadır. Ait Ben Haddou kasabasında vereceğimiz öğle yemeği molamız sonrası, Marakeş yolculuğumuz Atlas dağları manzaraları eşliğinde sürüyor. Marakeş’e ulaştığımızda Koutubia minaresi ve Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcıları, açık hava restoranları ile hareketli, Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna’yı göreceğimiz panaromik şehir turumuz sonrasında, ülkeye özgü çinilerle süslü Bahia Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimi transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  7.Gün: MARAKEŞ - MAJORELLE BAHÇELERİ - MARAKEŞ

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından, tam günlük kızıl şehir Marakeş turumuz için hareket ediyoruz. Marakeş, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından biri olmuştur. Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olması nedeniyle tüm Afrika’nın renklerini de içinde barındırıyor. Bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine yön veren kent medinasında halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdürüyor. Ardından gideceğimiz Yves Saint Laurent’in gizli bahçesi Jardin Majorelle, Fas mimarisinin en iyi örneklerinden biridir. Bahçede görüp fotoğraflama imkanı bulacağımız eşsiz bitkiler olacak. Tur sonrası Marrakech’e dönüş ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra Chez Ali turuna katılabilir. Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show da Müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

 • 8. Gün

  8.Gün: MARAKEŞ - CASABLANCA HAVALİMANI - İSTANBUL - İZMİR

  Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından dönüş yolculuğumuz için Casablanca Havalimanı'na gideceğiz. Saat 16:45'de kalkacak TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK 618 sefer sayılı uçağımız ile İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 23:25'de İstanbul'a varış ve TK 2352 sefer sayılı uçağımız ile saat 01:00'de İzmir'e hareket, 02:05'de İzmir'e varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

-İZMİR / İSTANBUL / CASABLANCA ve MARAKESH/İSTANBUL/ İZMİR TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE UÇUŞLAR

-ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

-PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM ŞEHİR TURLARI ve ÇEVRE GEZİLERİ

-YURTDIŞINDA HAVAALANI TRANSFERLERİ

-7 GECE 4-3* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

-LADY TRAVEL REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN) (uçuştan önce müşterimizce bankaya yatırılmalıdır)

-GİDİLECEK ÜLKELER TARAFINDAN İSTENEBİLECEK PCR, ANTİJEN V.B. TEST MASRAFLARI

-İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ

İsteğe Bağlı Ekstra Turlar

 EKSRA TUR; 
CHEZ ALİ SHOW: € 60

{{>

Vize Bilgileri

Benzer Turlar

 • 23.07.2024
 • 1.009,00 EUR

İzmir Çıkışlı Orta Avrupa Turları

İzmir'den İzmir'e Aktarmasız ve Direkt Uçuş!

Uçaklı 7 Gece 8 Gün
 • 31.07.2024
 • 979,00 EUR

İzmir Çıkışlı Uçaklı Balkanlar Turu

İzmir Çıkışlı Uçaklı Baştanbaşa Balkanlar

Uçaklı 7 Gece 8 Gün
 • 27.07.2024
 • 699,00 EUR

İzmir Çıkışlı İtalya Grande Turu

İzmir'den İzmir'e Aktarmasız ve Direkt Uçuş!

Uçaklı 7 Gece 8 Gün
 • 28.07.2024
 • 1.049,00 EUR

Yorumlar